ویژگی های مهم تردمیل | اینها ویژگی های کلیدی هر تردمیل هستند. درک آنها برای تشخیص اینکه فروش بهترین تردمیل خانگی چقدر است؟ می تواند مهم باشد.

اینها ویژگی های کلیدی هر تردمیل هستند. درک آنها برای تشخیص اینکه فروش بهترین تردمیل خانگی چقدر است؟ می تواند مهم باشد.

اینها ویژگی های کلیدی هر تردمیل هستند. درک آنها برای تشخیص اینکه فروش بهترین تردمیل خانگی چقدر است؟ می تواند مهم باشد.

ویژگی های مهم تردمیل

چهار‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۲۵۹ بازدید

اینها ویژگی های کلیدی هر تردمیل هستند. درک آنها برای تشخیص اینکه فروش بهترین تردمیل خانگی چقدر است؟ می تواند مهم باشد.

اسب بخار

قدرت اسب بخار یا “HP” اندازه گیری قدرت موتور تردمیل است. این واقعا به تعداد اسب های مورد نیاز برای مطابقت با موتور اشاره نمی کند – این در حال حاضر یک معیار محاسبه علمی است که در اکثر صنایع استفاده می شود.

HP شما در یک تردمیل نیاز مستقیم به اندازه سنگین ترین کاربر و سرعتی که با آن می خواهید تمرین کنید دارد.

بنابراین برای مثال، حتی اگر شما یک کاربر سنگین وزن هستید، اگر شما فقط بر روی آن قدم بردارید، نیازی به HP بالا ندارید. برعکس، اگر شما دارای وزن زیادی هستید و یا از احاظ بدنی نرمال هستید (چاق نیستید) و می خواهید به طور حرفه ای و روزانه با تردمیل خانگی خود تمرین کنید و یا اصلا به غیر از شما دیگر اعضای خانواده هم قصد استفاده از تردمیل را دارند، بهتر است مدلی با اسب بخار بیشتر را خریداری کنید.

تمام موتورها مقدار قدرت موتور متوسط و پیک را دارند. متوسط آن جهت استفاده معمول و مقدار پیک آن برای استفاده حداکثری از تردمیل است.

مقدار اسب بخار تردمیل های خانگی به طور معمول ۲ تا ۳ است، ولی ممکن است در برخی از مدل و برنده تا ۵ اسب خار نیز فراتر رود. ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید؟ چرا یک مدل از برندی خاص که دارای ۲ اسب بخار قدرت موتور با وزن تحملی ۱۰۰ کیلوگرم است با برندی دیگر که همین مقدار قدرت موتور را دارد، ولی وزن تحملی ۱۵۰ کیلوگرم را دارد متفاوت است؟ این تفاوت مرتبط با نوع و کیفیت موتور و برند آن تردمیل است.

سرعت تردمیل (معمولا سرعت آن ها ۱۰ تا ۲۲ کیلومتر در ساعت است)

به طور کلی، سرعت ۱۰ کیلومتر در ساعت = پیاده روی، سرعت ۱۲ کیلومتر در ساعت = پیاده روی سریع، سرعت ۱۴ کیلومتر در ساعت = دویدن سبک، سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت = دویدن سریع و سرعت ۱۸ تا ۲۲ کیلومتر در ساعت = دویدن بسیار سریع است.

برای مثال، اکثر مربیان شخصی ترکیبی از جلسات سخت و آسان را توصیه می کنند و حتی در جلسات تمرینی، آنها “تمرین فواصل زمانی (متناوب)” (سخت برای یک دقیقه، آسان برای یک دقیقه و یک دقیقه تمرین با شیب و غیره) را پیشنهاد می کنند. بنابراین در این چارچوب تمرینی می توانید مقدار سرعت خود را کنترل کنید.

به طور کلی، به مشتریان حداقل ۱۶ و ۱۸ کیلومتر در ساعت را توصیه می کنیم. اگر چه ممکن است برخی از ورزشکاران به سرعت بیشتر از این مقدار نیاز داشته باشند، ولی جهت استفاده تردمیل برای لاغری و تناسب اندام این مقدار می تواند مناسب باشد.

شیب

مدل های ارزان قیمت به طور معمول دارای شیب دستی هستند، به این معنی که با استفاده از یک اهرم می توانید مقدار شیب را تغییر دهید. اما مطمئنا آنها ارزان هستند، اما شما نمی خواهید در طول تمرین بارها جهت تغییر شیب تمرین خود را قطع کنید، پس اگر بخواهیم صادقانه بگوییم بهتر است اگر محدودیت بودجه ندارید از خرید آن صرفه نظر کنید.

مدل های بهتر دارای تنظیم شیب خودکار هستند. این به این معنی است که شما می توانید تنها به فشردن یک دکمه در حین دویدن بر روی تسمه تردمیل، تغییرات شیب مورد نظر را انجام دهید.

یک دکمه “بالا و پایین” برای تغییر مقدار شیب بر روی کنسول وجود دارد. علاوه بر این، ممکن است کلید های “شیب سریع” نیز وجود داشته باشد که به جای چندین بار فشردن یک دکمه برای رسیدن به مقدار شیب دلخواه، با یک بار فشردن آن می توان سریع به مقدار مورد نظر رسید.

در نهایت، بیشتر تردمیل های خانگی دارای شیبی در حدود ۱۰ تا ۱۵% هستند. مقدار شیب می تواند باعث افزایش کالری سوزی، کاهش وزن سریع تر، پرورش عضلات پا و بهبود اثرات هوازی (قلبی و عروقی) شود.

برنامه ها

تمام تردمیل ها به شما امکان می دهند که تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید (گاهی اوقات “برنامه دستی یا Manual” نامیده می شود). اما آنها همچنین دارای برنامه های گوناگون از پیش تعیین شده نیز هستند که انتخاب هر کدام باعث می شود فرد بتواند تمرین هایی متفاوت در بازه های زمانی مختلف را داشته باشد. اغلب تردمیل های پر فروش دارای برنامه های گوناگون هستند.

حتما تعداد و نوع برنامه ها را مودپرد بررسی قرار دهید، برای مثال:

تسمه یا نوار نقاله، سطح انعطاف پذیر و محرکی است که شما در هنگام تمرین پاهای خود را بر روی آن قرار می دهید. بدیهی است که مقدار عرض و طول تسمه در داشتن تمرینی موثر بسیار مهم است. حداقل عرض ۴۰ سانتیمتر را پیشنهاد می کنیم، ولی مقدار ۵۰ سانتی متربه بالا ایده آل است.

همچنین برخی از مدل ها دارای ضخامت تسمه تقریبا از ۱ تا ۳ میلی متر را بیان می کنند. بعضی اوقات تسمه های ضخیم تر به نام ” تسمه ارتوپدی” نیز شناخته می شوند.

طول مقدار تسمه نیز مرتبط با قد و طول گام های فرد است، معمولا حداقل مقدار ۱۲۰ سانتی متر است.

HRC به معنای “کنترل ضربان قلب” است و به این معنی است که تردمیل تغییر سرعت (و گاهی اوقات نیز شیب) برای حفظ ضربان قلب را در یک محدوده از پیش تعیین شده قرار می دهد.

دانش مهمی از ضربان قلب مطلوب برای رسیدن به کاهش وزن وجود دارد، بنابراین داشتن این قابلیت برای شما در زمان واقعی یک ویژگی عالی و جزء فواید تردمیل است.

اما فقط مراقب باشید، شما بدون داشتن سنسورهای مرتبط نمی توانید مقدار نرخ ضربان قلب خود را تعیین کنید. تردمیل های ارزان تر ممکن است دارای سنسور های مرتبط نباشند اما تردمیل هایی با کیفیت بالا دارای سنسورهایی بر دسته های خود هستند. شما باید دست ها خود را بر روی آن ها قرار دهید تا این سنسورها بر حسب هر ضربه قلب شما، مقدار نرخ ضربان قلب را محاسبه کند. دقیق ترین راه استفاده از بند سینه مخصوص که وسیله ای جداگانه است، می باشد.

یکی از مزایای اصلی یک تردمیل پرفروش می تواند برخورداری از ضربه گیر جهت افزایش انعطاف پذیری در هنگام دویدن باشد. این ضربه گیرها باعث می شود اثرات نامطلوب ناشی از ضربه هر پا در هنگام دویدن به زانو و مفاصل شما گرفته شود. به طور کل دویدن بر روی سطح سخت آسفالت به مرور زمان اثرات نامطلوبی بر روی زانوها و مفاصل شما ایجاد می کند.

پر فروش ترین تردمیل خانگی

بازار دارای بازه گسترده ای از انواع تردمیل های خانگی با برندها، قیمت و ویژگی های متفاوت است. اما همانطور که در پاراگراف اول مقاله بیان کردیم، دو عامل اصلی در افزایش فروش نقش تعیین کننده ای دارد: ۱- کیفیت ۲- قیمت. اما بر حسب این دو عامل، ما تردمیل های خانگی پر فروش را به ترتیب زیر با نام برند معرفی می کنیم:

HEALTH RIDER مدل H100T

TURBO FITNESS (همه مدل ها)

CARITON FIT (همه مدل ها)

NORDIC TRACK (همه مدل ها)

HORIZON (همه مدل ها)

به طور کلی تردمیل های تحت لیسانس و ساخت کشور آمریکا در کنار تردمیل های تایوانی از استقبال بیشتری برخوردار هستند. تکتک تردمیل های بالا می توانند انتخاب بی چون و چرایی برای همه افراد با هر نوع نیاز باشند. آن ها بر اساس اصولی ترین مباحث ارگونومیک طراحی و ساخته شده اند.

قبل از خرید

برندهای معتبر و شناخته شده معمولا انتخاب اول همه افراد است، این انتخابی کاملا درست است. برندها معتبر دارای کیفیت ساخت بالا هستند که اطمینان خاطر بیشتر را برای خریداران ایجاد می کنند.

حتما از فروشگاه های معتبر که دارای خدمات منخصر به فرد همچون: پاسخگویی سریع، گارانتی معتبر، خدمات پس از فروش و دارا بودن شرایط ارسال و نصب اقدام به خرید محصول کنید. تمام نکات بالا را در نظر بگیرید و از طریق لیست تردمیل های پر فروش، هر کدام که در راستای نیازهای شما قرار دارند را خریداری کنید.

دامنه برنامه ها تا چه میزان است؟ (برنامه های مفید و محبوب معمولا ۳-۴ برنامه هستند)

آیا فقط برنامه هایی بر حسب تغییرات سرعت را دارد یا برنامه های سرعت – شیب را نیز داراست؟

آیا دارای “برنامه های کاربری” نیز است؟ (برنامه ای که فرد به صورت سفارشی و بر حسب علاقه شخصی خود می تواند تنظیم کند)

آیا برنامه های :کنترل ضربان قلب” دارد؟

آیا دارای برنامه های تمرینی مخصوص کالری سوزی بالا دارد؟ (برخی از تردمیل دارای برنامه هایی هستند که می توان هر یک را بر حسب مقدار کالری سوزی هدف انتخاب کرد، برای مثال: شما برنامه ۵۰۰ کالری در روز را بر روی کنسول انتخاب می کنید، تردمیل به صورت خودکار مقدار زمان، مسافت، سرعت و شیب را محاسبه می کند)

اندازه تسمه

کنترل نرخ ضربان قلب

ضربه گیر

دیدگاه خود را بیان کنید

02166484088